Koşu Bandı Tamiri

Koşu Bandı Tamiri

Koşu bandı aşınma parçalarının;
A) Bant/palet değişimi ve önemi
Koşu Bandının en önemli hayati parçalarından olan Bant/Palet zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Eskimiş ve sürtünme özelliğini kaybetmiş bir bandı kullanmaya devam ederseniz,motor gereğinden fazla zorlanacağından güç kartınızla beraber arızalanması kaçınılmazdır.Bu da tamirini yaptırmak istemeyeceğiniz kadar yüksek bir maliyet oluşturabilmektedir.Silikon yağlamayı geciktirmek veya yapmamak bandınızın ömrünü kısaltacaktır.
Aşağıdaki maddelerden bir veya bir kaçıyla karşılaşırsanız bandınızın değişmesi gerekmektedir lütfen bizi arayınız.
1. Bantta tüylenmeler ve pamuklaşma varsa...
2. Bantta bölgesel katlanmalar ve yırtıklar varsa..
3. Bandın üzerinde aşırı parlama ve incelme varsa..
4. Bandı ayarladığınız halde sağa-sola kayıyorsa..
5. Bandın ek yerleri görünmeye başladıysa..
6. Koşu bandının herhangi bir yerinden düşük akım Elektriğe çarpılıyorsanız.(Otomobil kapılarında sıkça karşılaşılır)
Markası ve Modeli ne olursa olsun istenilen ebatlarda koşu bandı bandı/paleti üretimi ve montajı tarafımızca yapılmaktadır. İthal kaliteli malzemeden üretilen bantlarımızı uzun yıllar güvenle kullanabilecekseniz.. Ürünlerimiz Ev kullanıcılarının yanı sıra ,spor salonları ve oteller de kullanılan koşu bantlarında ,uzun ömürlü ve ortopedik olması sebebiyle tercih edilmektedir.Türkiye'nin her noktasına servis ve satış hizmetimiz vardır..

B) Motor ve motor kömürleri

Koşu bandının aşınma parçalarından olan motorun ömrü kullanıcının kilosu, bakımlar ve kullanım sıklığına göre değişmektedir.. Gerekli koşullar sağlandığında uzun yıllar kullanılabilmektedir.. Biten/azalan motor kömürleri zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Motor kömürlerinin bittiğini/azaldığını motorunuzdan gelen sesin yükselmesinden veya vuruntulu çalışmasından anlayabilirsiniz..
C) Zemin
Bandın/paletin dönüşü esnasında kullanıcı baskısıyla beraber sürtündüğü ağaçtan yapılmış özel kaplamalı parçadır.. Kullanım sıklığına ve silikon yağlamaya göre ömrü değişmektedir.. Ömrünün bittiğini oval bir şekil almasından veya attığınız her adımda gıcırtılı sesler çıkarmasından anlayabilirsiniz.. Genelde palete temas ettiği kaplamalı kısımlar silikon yağlamanın yapılmamasından dolayı yıpranmakta akabinde sürtünme zorlaştığı içinde banta/palete zarar vermektedir.Diğer arızaları tetikleyeceğinden zamanında değiştirilmelidir..
D) Rulmanlar
Rulmanlar Koşu bandında Banta/palete yataklık yapan ön ve arka merdane içinde,ana motorda ve eğim motorlarında bulunurlar.. Dairesel hareketlere yataklık yapan rulmanların genelde ömürleri çok uzundur.. Koşu bandınızdan gelen aşırı tıkırtıtılı seslerden değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.. Zamanında değiştirilmemesi kitlenmelere ve dönüşleri zorlaştırmaya başlayacaktır.. Bu da diğer arızaları tetikleyebilmektedir..
E) Sürücü (beyin)
Kartı arızalı olan sürücü kartınız, elektronik labaratuar sistemine sahip, kart firmasında önce deformeli hafıza silinir, yanık üniteler değiştirilir ve yeniden kartınıza yeni program yüklenir..

Adresimiz

Ataşehir / İSTANBUL

Telefon Numalarımız

0216 596 46 29
0543 953 46 53
0535 623 06 13

Email

kosubanditamir@hotmail.com

Sosyal Medya Hesaplarımız