OBEZİTENİN NEDENLERİ

Obezite yani aşırı kilolu olma durumu günlük yediğimiz gıdalarla alınan eneji miktarının, metobolizma ve fiziksel aktivite ile tüketilen enerji miktarını aştığı durumlarda ortaya çıkar. Yani vücudumuza giren besinler yakabileceğimiz kotadan fazlaysa duruma göre kilolu, aşırı kilolu ya da obezite durumu görülebilmektedir..
                                  
  1. Genetik yapı: Genetik özelliklerin sebep olduğu şişmanlık kalıtımsal olduğu için vücuda daha da yerleşiktir. Aile yapısından kaynaklanan bir şişmanlık olduğu için kişi kendini daha az sorumlu hisseder. Ancak yine de kilolarını kontrol altında tutmak, sağlıklı olmak için düzenli Spor yapmak ve dengeli beslenerek kilo almamaya çalışmalıdır. Ne kadar kalıtımsal da olsa, şişmanlığı dengeli beslenerek ve Spor yaparak önlemek mümkündür..
  2. Hormonal: Obeziteye neden olan önemli sebeplerden biri de kişinin hormonal dengesidir. Bir bireyin hormonal düzeni yaşantısında önemli bir yere sahiptir. Özellikle kadınlarda, şişmanlığın nedeni hormon dengesinin bozulması olabilir. Bu nedenle sağlıklı zayıflamak isteyen kişinin hormon testleri yapılması öngörülür..
  3. Beslenme Alışkanlıkları: Bazı durumlarda şişmanlığın tek sorumlusu, kişinin kendisi olabilir. Birey eğer gereğinden fazla veya dengesiz beslenirse aşırı kilolu ve obezite olabilir. Ama unutulmamalıdır ki çözümlenmesi en kolay olan şişmanlık sorununun, beslenme bozukluğundan kaynaklanan şişmanlık olduğunu söyleyebiliriz. En uygun diyet ve spor ile beraber alınacak sonuç gayet sağlıklı olacaktır..
  4. Hareketsiz Kalma: Kişi aldığı kaloriyi sarfedemiyorsa, kilo almaya eğilimli olur. Eğer sarfettiğiniz kalori, aldığınız kaloriden az ise şişmanlarsınız. Bu duruma kısaca tembellik kilosu diyoruz. Bu tembellik kiloları, beslenme düzeni ile birlikte uygulanacak kondisyon ve egzersizlerle kaybolacaktır.. Bunun için spor salonlarına ayıracak vaktiniz yok ise ev tipi yürüme bandı veya spor aletleri size çok yardımcı olacaktır..
  5. Stres: Her insan yaşadığı olaylardan etkilenir ve her insanın kendince bir takım sorunları vardır. Bazı insanlar moralleri bozuldukça, bazıları ise aksi yönde mutlu oldukça iştahları açılır. Kişi her ne olursa olsun hayatındaki boşluğu beslenmeyle doldurmaması gerekir. Zira işin içine psikoloji de giriyor. Stres ve depresyon kilo almada veya zayıflamada söz sahibi olan iki önemli unsurdur...

KİLO HESAPLAYICI

Boyunuz cm
Kilonuz kg İdeal Kilonuz kg
Yaşınız
Cinsiyetiniz Fark kg

Hizmet Verdiğimiz Markalar

AFG, Aspire, Activa, Adler, Advance, Altis, Ak Sport, Athletic, Batavus, BladeZ, BH Fitness, Hi power, Bianchi, Bremshey, Bodycraft, Bodyguard, Bodysolid, Body charger, Body Sculpture, Bowflex, Buffalo, Busso, Cap, CardioZone, Carl Lewis, Cateye, Cybex, Trotter, Cyclone, Dalps, Diesel, fitness, Diamondback, Dunlop, Domyos, Dynamic, Endurance, Epic, Eurofitness, Everyoung, Evo, Fitline, Fitnex, Fitplus, First Degree, Flex, Freemotion Fitness, Free Spirit, Forevervit, Goodman, Gold's Gym, Greenmaster, Healthrider, Healthstream, Horizon Fitness, Image, Ironman, Infınty, Impulse, Johnson, Jkexer, Keys, Ketler, Kinner, Landice, Lifecore, Lifefitness, Lifespan, Lifegear, Liga, Magnum, Marathon, Matrix, Maxfit, Max sport, Morishima, Motus, Motion, Nautilus, New Balance, New Form, Nordictrack, Octane, Quantum, Paramount, Pacemaster, Precor, Proform, Profitness, Prostar, Proteus, Powermax, Protech, Pulse Fitness, Qantum, Ram, RedZone Fitness, Reebok, Rubenis, Runmill, Sole, Spalding, Senti Fit, Scarlett, Schwinn, Siesta, Smooth, Spirit, Sportcraft, Sportek, SportsArt, Sportop, StarTrac,
Steelflex, Sunbanker, Teamwork, Technogym, Track Master, True, Tunturi, Trimline, Tomahawk, Universal, Vision, Voit, V-Fit, York, Walkmill, Weslo, Woodway ve daha nice tüm spor ürünlerinin tamiri bakımı uzman ekibimiz tarafından garantili yapılmaktadır..
Koşu Bandı Markaları

Faydalı Bilgiler

Koşu Bandı Tamiri Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Acıbadem, Acarkent, Adalar, Akatlar, Alemdağ, Altunizade, Ataşehir, Ayazağa, Bağlarbaşı, Bahariye, Başıbüyük, Bebek, Beykoz, Bomonti, Bostancı, Bulgurlu, Caddebostan, Çamlıca, Çavuşbaşı, Çengelköy, Çekmeköy, Doğancılar, Dudullu, Dragos, Erenköy, Etiler, Fenerbahçe, Fikirtepe, Fındıklı, Göztepe, Harbiye, Hasköy, İstinye, İçerenköy, Kayışdağı, Kadıköy, Kalamış, Kanlıca, Kandilli, Kartal, Kasımpaşa, Kısıklı, Küçükbakkalköy, Küçükyalı, Kavacık, Levent, Maçka, Maltepe, Maslak, Merdivenköy, Nispetiye, Nişantaşı, Okmeydanı, Ortaköy, Osmanbey, Pangaltı, Pendik, Tuzla, Sahrayıcedit, Samandıra, Sarıgazi, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sarıyer, Suadiye, Şaşkınbakkal, Şişli, Tarabya, Teşvikiye, Tophane, Topağacı, Ulus, Üsküdar, Ümraniye, Yakacık, Yenisahra, Zeynepkamil
Koşu Bandı Tamirini Sosyal Ağlardan Takip Edin...
facebook icon Twitter icon Google Plus icon Youtube icon Linkedin icon Pinterest icon
Web Site Servisi